0

Košík

Kto sme

Pulzujúca dynamika Novej Cvernovky dáva priestor pre mikro Creatívnu agentúru Richie.. Agentúra sa zameriava na projekty z prostredia kultúry a kreatívneho priemyslu. V jej srdci pracuje mladý tím ľudí, ktorý tvoria srdcom a radi spolupracujú s galériami a výtvarníkmi. Špecializuje sa na ich propagáciu, knižný dizajn, fotografiu, video a budovanie vizuálnej identity.

Problém nám nerobí dokonalá reprodukcia umeleckých diel, fotografií výstavných preistorov, či architektúry.

Vieme však taktiež, čo znamená termín SEO a radi vás socializume aj cez virtuálne sociálne siete. Optimalizujeme vám webstránky a nastavíme tie správne klúčové slová. To čo nás inšpiruje k novým nápadom a tvorbe je príjemná a otvorená komunikácia z ľuďmi s ktorými spolupracujeme. Agentúru založil Richard Kučera Guzmán / www.guzman.sk

 

 

 

 

Richard Kučera Guzmán

Richard Kučera Guzmán

Richard zbožňuje komunikáciu s ľudmi, preto sa venuje projektom, koordinácii tímu v agentúre a má vášeň pre tvorbu dizajnu a umenia. Je absolventom Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Štúdium ukončil na katedre Vizuálnej komunikácie pod vedením doc. Mgr. art. Marcela Benčíka, ArtD. Bakalárske štúdium ukončil v študijnom odbore Výtvarné umenie na Katedre fotografie a nových médií Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. V roku 2017 sa zúčastnil stáže na španielskej univerzite Escuela de Arte y Superior de Diseño de Valencia. Spolupracoval s galériami a kultúrnymi inštitúciami ako Slovenská národ­ná galéria, Zoya Gallery alebo Slovenské národné múzeum. Pôsobil v grafických, vydavateľských i reklamných spoločnostiach, neskôr si založil vlastnú kreatívnu agentúru RICHIE..

V súčasnosti pôsobí aj ako pedagóg na Škole umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave. Richard má za sebou niekoľko úspešných projektov: Karol Kállay – Zaostrené na krásu, Bratislava : RICHIE.. a Vydavateľstvo Slovart. /dizajn, foundraising, editovanie/ (ocenenie Najkrajšie knihy Slovenska 2019 a výber na výstavu do Národnej ceny za dizajn 2020). Navrhol dizajn viacerých publikácií ako napríklad monografiu Rudolf Sikora – Sám s foto­grafiou (zaradenie medzi najkrajšie knihy Slovenska za rok 2017). Okrem dizajnérskej tvorby a rozličným projektom pôsobí od roku 2014 ako vizuálny umelec. Pri svojej tvorbe často využíva súčasné technológie a v jeho inštaláciách často využíva intermediálne presahy do rôznych médií. Má za sebou viacero kolektívnych aj samostatných výstav.

 

 

 

 

Oleksandra Bakushina

Oleksandra Bakushina / externistka

Cieľavedomá a dôsledná dizajnérka Oleksandra, ktorú voláme Saša, oživuje náš tím vždy vtedy keď riešime priestorový dizajn. Oleksandra sa po skúsenostiach s interiérovým dizajnom v Kyjeve rozhodla nastúpiť na štúdiá na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Bakalárske štúdium absolvovala na katedre Dizajnu v ateliéri Industrial dizajn. V rámci štúdia absolvovala aj medziodborové stáže na katedre Úžitkového umenia, v ateliéroch S+M+L_XL – Kov a šperk a ateliéri Keramika. Absolvovala zahraničnú stáž v holandskom Rotterdame na Willem de Kooning Academy. V súčasnosti pôsobí v ateliéri Art design, kde je na magisterskom štúdiu.

 

 


REALIZOVANÉ PROJEKTY

interaktívny katalóg Andrej Dúbranský – GLYPHOSATE ORGY, 2020; redizajn fimárskej agentúry ENDRIUS, 2020; redizajn logotypu ÚĽUV, 2019; identita architektonického štúdia Šercel Švec, 2018; dizajn knihy Jozef Karika – Mafiánska trilógia, 2017; dizajn kniha Rudolf Sikora – Sám s fotografiou, 2017 (ocenenie Najkrajšie knihy Slovenska 2017); video dokument španielského umelca Christiana, 2017; dizajn knihy Salvador Dalí – Ilustrácie zo 60. rokov, 2016; dizajn knihy Peter Pollág, 2016 (ocenenie Zlatá pečať), dizajn knihy Matej Rudinský – Štyri nočné obdobia, 2017, dizajn knihy Galandovci, 2014; dizajn knihy Markus Prachensky, 2013; dizajn knihy Sikora / Keserü, 2011; fotenie pre skupinu LAVANGANCE, 2013;  dizajn knihy Madeleine & Zoltan Kemeny, 2007; stovky plagátov, katalógov, ročeniek a iných mediálnych výstupov.

 

OCENENIA

Ďalšie ocenenie publikácie Karol Kállay – Zostrené na krásu: Publikácia so ocitla medzi finalistami Národnej ceny za dizajn 2020 v kategórii Komunikačný dizajn. Publikácia postúpila napriek obrovskej konkurencii v tejto kategórii, z čoho sa nesmierne tešíme.

Naša publikácia Karol Kállay – Zaostrené na krásu, získala titul Najkrajšie knihy Slovenska 2019 v kolekcii Knihy o výtvarnom umení a obrazové publikácie.  Do tohto ročníka súťaže sa zapojil doteraz najväčší počet kníh – až 214. Porota, ktorej predsedom bol Karol Felix, vybrala dvadsať kníh a dvanásť študentských prác a udelila sedem hlavných cien. Knihu Karol Kállay – Zaostrené na krásu napísali historičky umenia Lucia Almášiová, Zuzana Šidlíková, o jej vizuálne stvárnenie sa postaral Richard Kučera Guzmán. Vydala ju kreatívna agentúra RICHIE.. v spolupráci s Vydavateľstvom SLOVART. Ďakujeme porote a taktiež gratululeme ostatným oceneným titulom!

Bibiana v spolupráci s Ministerstvom kultúry SR, Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu, Slovenskou národnou knižnicou a Zväzom polygrafie na Slovensku zaradilo publikáciu Rudolf Sikora – Sám s fotografiou medzi Najkrajšie knihy slovenska 2017.

Zväz polygrafie na Slovensku udelil cenu Zlatá pečať 2017 agentúre RICHIE v kategórii kniha za excelentné spracovanie architektúry knihy Peter Pollág.

 

SPOLUPRÁCE S INŠTITÚCIAMI A FIRMAMI

Slovenská národná galéria
Danubiana Meulensteen Art Museum
Slovenské národné múzeum
Zoya Gallery
Agentúra pre vedu výskum a vývoj
Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru
Ateliér.EM
endrius films

 

SPOLUPRÁCE S UMELCAMI

Rudolf Sikora, Lubo Mikle, Oľga Paštéková, Andrej Dúbravský, Robert Hromec, Peter Pollág, Martin Kállay, Vladimír Popovič, Tomáš Berka, Katarína Kissoczy, Rasťo Trizma, Silvia Binda Heiserova

MÉDIÁ

 

DenníkN / Móda mala vďaka Karolovi Kállayovi svetový šmrnc aj v socializme (+foto)

 

 

 Pecha Kucha Night, PKN TT vol. 25, Trnava (SK)