0

Košík

Kto sme.

Pulzujúca dynamika Novej Cvernovky dáva priestor pre kreatívnu agentúru RICHIE.. Agentúra sa zameriava na projekty z prostredia kultúry a kreatívneho priemyslu. V jej srdci pracuje mladý tím ľudí, ktorý tvoria srdcom a radi spolupracujú s galériami a výtvarníkmi. Špecializuje sa na ich propagáciu, knižný dizajn, fotografiu, video a budovanie vizuálnej identity. Vieme čo znamená termín SEO a radi vás socializume aj cez virtuálne sociálne siete. Optimalizujeme vám webstránky a nastavíme tie správne klúčové slová. To čo nás inšpiruje k novým nápadom a tvorbe je príjemná a otvorená komunikácia z ľuďmi s ktorými spolupracujeme. Agentúru založil Richard Kučera Guzmán / www.guzman.sk

NÁŠ TÍM

Richard Kučera Guzmán

Richard Kučera Guzmán

Richard zbožňuje komunikáciu s ľudmi, preto sa venuje projektom, koordinácii tímu v agentúre a má vášeň pre tvorbu dizajnu a umenia. Bakalárske štúdium ukončil v študijnom odbore Výtvarné umenie na Katedre fotografie a nových médií Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave a v súčasnosti absolvuje magisterské štúdium na Katedre vizuálnej komunikácie taktiež na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V roku 2017 sa zúčastnil stáže na španielskej univerzite Escuela de Arte y Superior de Diseño de Valencia. Spolupracoval s galériami a kultúrnymi inštitúciami ako Slovenská národ­ná galéria, Zoya Gallery alebo Slovenské národné múzeum. Pôsobil v grafických, vydavateľských i reklamných spoločnostiach, neskôr si založil vlastnú kreatívnu agentúru RICHIE..

V súčasnosti pôsobí aj ako pedagóg na Škole umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave. Navrhol dizajn viacerých publikácií ako napríklad monografiu Rudolf Sikora – Sám s foto­grafiou, ktorú zaradili medzi najkrajšie knihy Slovenska za rok 2017. Od roku 2014 pôsobí ako výtvarník a má za sebou viacero kolektívnych aj samostatných výstav.

Daša Vašková

Daša Vašková / externistka

Daša sa najradšej venuje správe sociálnych sietí a digitálnemu marketingu. Medzi jej ďalšie pracovné aktivity patrí optimalizácia webstránok – SEO, post-procesing fotografií a grafický dizajn. Daša absolvovala v roku 2019 bakalárske štúdium na Katedre fotografie a nových médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Absolvovala tiež študijný pobyt na Central Academy of Fine Arts v Pekingu.

Vo svojej voľnej tvorbe sa venuje prevažne analógovej fotografii, tematicky rozoberá medziľudské vzťahy. Svoje práce prezentovala na niekoľkých skupinových výstavách na Slovensku i v zahraničí.

Oleksandra Bakushina

Oleksandra Bakushina / externistka

Cieľavedomá a dôsledná dizajnérka Oleksandra, ktorú voláme Saša, oživuje náš tím vždy vtedy keď riešime priestorový dizajn. Oleksandra sa po skúsenostiach s interiérovým dizajnom v Kyjeve rozhodla nastúpiť na štúdiá na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Bakalárske štúdium absolvovala na katedre Dizajnu v ateliéri Industrial dizajn. V rámci štúdia absolvovala aj medziodborové stáže na katedre Úžitkového umenia, v ateliéroch S+M+L_XL – Kov a šperk a ateliéri Keramika. Absolvovala zahraničnú stáž v holandskom Rotterdame na Willem de Kooning Academy. V súčasnosti pôsobí v ateliéri Art design, kde je na magisterskom štúdiu.


REALIZOVANÉ PROJEKTY

redizajn logotypu ÚĽUV, 2019; identita architektonického štúdia Šercel Švec, 2018; dizajn knihy Jozef Karika – Mafiánska trilógia, 2017; dizajn kniha Rudolf Sikora – Sám s fotografiou, 2017 (ocenenie Najkrajšie knihy Slovenska 2017); video dokument španielského umelca Christiana, 2017; dizajn knihy Salvador Dalí – Ilustrácie zo 60. rokov, 2016; dizajn knihy Peter Pollág, 2016 (ocenenie Zlatá pečať), dizajn knihy Matej Rudinský – Štyri nočné obdobia, 2017, dizajn knihy Galandovci, 2014; dizajn knihy Markus Prachensky, 2013; dizajn knihy Sikora / Keserü, 2011; fotenie pre skupinu LAVANGANCE, 2013;  dizajn knihy Madeleine & Zoltan Kemeny, 2007; stovky plagátov, katalógov, ročeniek a iných mediálnych výstupov.

OCENENIA

Naša publikácia Karol Kállay – Zaostrené na krásu, získala titul Najkrajšie knihy Slovenska 2019 v kolekcii Knihy o výtvarnom umení a obrazové publikácie.  Do tohto ročníka súťaže sa zapojil doteraz najväčší počet kníh – až 214. Porota, ktorej predsedom bol Karol Felix, vybrala dvadsať kníh a dvanásť študentských prác a udelila sedem hlavných cien. Knihu Karol Kállay – Zaostrené na krásu napísali historičky umenia Lucia Almášiová, Zuzana Šidlíková, o jej vizuálne stvárnenie sa postaral Richard Kučera Guzmán. Vydala ju kreatívna agentúra RICHIE.. v spolupráci s Vydavateľstvom SLOVART. Ďakujeme porote a taktiež gratululeme ostatným oceneným titulom!

Bibiana v spolupráci s Ministerstvom kultúry SR, Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu, Slovenskou národnou knižnicou a Zväzom polygrafie na Slovensku zaradilo publikáciu Rudolf Sikora – Sám s fotografiou medzi Najkrajšie knihy slovenska 2017.

Zväz polygrafie na Slovensku udelil cenu Zlatá pečať 2017 agentúre RICHIE v kategórii kniha za excelentné spracovanie architektúry knihy Peter Pollág.

SPOLUPRÁCE S INŠTITÚCIAMI A FIRMAMI

Slovenská národná galéria
Danubiana Meulensteen Art Museum
Slovenské národné múzeum
Zoya Gallery
Agentúra pre vedu výskum a vývoj
Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru
Ateliér.EM
endrius films

SPOLUPRÁCE S UMELCAMI

Rudolf Sikora, Lubo Mikle, Oľga Paštéková, Andrej Dúbravský, Robert Hromec, Peter Pollág, Martin Kállay, Vladimír Popovič, Tomáš Berka, Katarína Kissoczy, Rasťo Trizma, Silvia Binda Heiserova

MÉDIÁ

DenníkN / Móda mala vďaka Karolovi Kállayovi svetový šmrnc aj v socializme (+foto)

 Pecha Kucha Night, PKN TT vol. 25, Trnava (SK)