Kto sme

RICHIE je kreatívna agentúra, ktorá sa zameriava hlavne na knižný dizajn, budovanie vizuálnych identít firiem ale aj iných komunikačných médií. Orientuje sa najmä na prácu s umením, nepohŕda však ani inými odvetviami, ktoré majú otvorené a kreatívne srdce.

Hlavnú komunikáciu má na starosti Richard Kučera Guzmán, ktorý založil agentúru RICHIE v roku 2009. Richard sa stará predovšetkým o dizajnérsku a ideovú tvorbu. Výtvarnú časť jeho prác si môžete pozrieť na jeho stránke www.guzman.sk

Agentúra RICHIE sa zameriava aj v dizajne na prácu s konceptom. Ideálna fúzia práce je taká, aby sa dizajnér vedel stotožniť s projektom. Vizuálna stránka projektu je však rovnako dôležitá ako koncept. V oblasti tlačených médií vieme premýšľať nielen o dizajne v jeho digitálnej podobe. Výber médií od typu gramáže papiera, cez formáty, štruktúry či vlastnosti materiálu nám nie je cudzia. Viac ako desiatky knižných publikácií, či stovky iných médií sú zárukou skúseností.

V digitálnej dizajnérskej tvorbe ako je UX, UI dizajn alebo webstránky či aplikácie, reflektujeme aktuálne trendy či vzťahy v dizajne.

Agentúra má za sebou viaceré publikácie: Rudolf Sikora – Sám s fotografiou, Bratislava : RICHIE, 2017; Salvador Dalí > Ilustrácie zo 60. rokov. Bratislava : Ikar, 2016; Peter Pollág, Bratislava : 2016 / za knihu získal ocenenie Zlatá pečať od Zväzu polygrafov Slovenska, 2017; Matej Rudinský > Štyri nočné obdobia. Bratislava : Ikar, 2017

Publikácie a katalógy pre Danubiana Meulensteen Art  Museum Bratislava-Čunovo: Galandovci. Bratislava : 2014; Markus Prachensky. Bratislava : 2013; Vladimír Popovič > Déjá Vu. Bratislava : 2011; Sikora | Keserü. Bratislava : 2011; Madeleine & Zoltan Kemeny. Bratislava : 2007, ročenky a iné.

 

Našou filozofiou je minimalizmus, rovnako ako náš dizajn.

 

ocenenia
Zväz polygrafie na Slovensku udelil cenu Zlatá pečať 2017 agentúre RICHIE v kategórii kniha za excelentné spracovanie architektúry knihy Peter Pollág.

Bibiana v spolupráci s Ministerstvom kultúry SR, Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu, Slovenskou národnou knižnicou a Zväzom polygrafie na Slovensku zaradilo publikáciu Rudolf Sikora – Sám s fotografiou medzi Najkrajšie knihy slovenska 2017.