0

Košík

Kávéčkári - Mobilná výstava pre Katedru vizuálnej komunikácie

Dizajn

Byť tak opäť dieťaťom, hrať sa a vrátiť sa do bezstarostných čias, keď sme boli iba my a hračka.

 

Mobilita, jednoduchosť, variabilita. To sú slová, ktoré mi rezonovali v hlave, keď som sa snažil premýšľať nad alternáciami zadania, ktoré znelo Mobilná výstava pre Katedru vizuálnej komunikácie.

V mysli som mal fotografiu z nedávnej prednášky, kde nám dizajnér s hrdosťou demonštroval skladnosť jeho vymysleného riešenia. Na fotografii bolo nákladné auto, ktoré poňalo celú výstavu. Dosky, spojovacie materiály, rámy a výstavné objekty boli poukladané tak, aby sa využila maximálna kapacita prepravného priestoru.

Vyzbrojený touto myšlienkou som sa pustil do premýšľania. Začalo sa to pozorovaním existujúcich princípov skladania niektorých častí modelov v architektúre či spojov použitých v detských hračkách. Práve drevené detské priestorové puzzle som si pri svojom návrhu vzal za vzor. Cez rôzne variácie, vrátane panelov s kovovými výstužami a sieťových systémov v nich, som prišiel na finálne riešenie. Použil som dva druhy spojov, pričom všetky veľkosti sú odvodené zo základného štvorca 90 × 90 cm. Z tejto veľkosti sú odvodené ďalšie panely, ktoré majú 90 × 180 cm. Z týchto modulov sa dajú vytvárať rôzne útvary a silnou stránkou riešenia je ich variabilita. Všetky panely sú perforované kruhovými výsekmi, čo im dáva možnosť inštalácie do rôznorodých závesných systémov.